Kudy k nám - ZKO Prachatice

Základní kynologickou organizaci podporuje město Prachatice.
Přejít na obsah

Kudy k nám

Informace
Poslední úprava této stránky : ?

KDE NÁS NAJDETE?

Cvičák ZKO - Prachatice leží jihovýchodním směrem od města při silnici na Český Krumlov, ve svahu pod vrchem Libín (oplocená louka pod lesem).

Cvičák ZKO - Prachatice leží jihovýchodním směrem od města při silnici na Český Krumlov, ve svahu pod vrchem Libín, u cyklostezky.

Na mapě jsou znázorněny tři trasy.  Kliknutím na mapu otevřete větší kopii s vyznačenými trasami v samostatném okně.

klikněte pro další zobrazení

Modrá trasa vede odbočením vpravo ze silnice na Český Krumlov. Je to první odbočka vpravo za průmyslovou zónou. Nyní nově označená jako odbočka z hlavní silnice. Křižovatka je široká a vyasfaltovaná, protože je to zároveň příjezd k novému sběrnému dvoru a kompostárně. Na úrovni vjezdu do tohoto areálu navazuje na asfalt původní kamenitá cesta, kterou pokračujete cca 500 m do kopce, přes železniční přejezd až k lesu! Cvičák leží vlevo od cesty. Zde je možné zaparkovat.


Je to nejrychlejší a dnes jediná cesta, kterou se ke cvičáku dostanete autem, protože zbylé trasy jsou nyní cyklostezky se zákazem vjezdu (označeno).

Jak se na cvičák dostanete v případě NESJÍZDNÉ CESTY:UZAVŘENÉ CESTY:

  • pěšky z prostoru průmyslové zóny - přes louku pod tratí směrem k železničnímu přejezdu (pak modrá trasa)
  • pěšky po cestě od otočky u sběrného dvora (modrá trasa)
  • pěšky z parkoviště cyklostezky u Lázní sv. Markéty (žlutá trasa)

Žlutá trasa vede také ze silnice na Český Krumlov, ale odbočuje blíže u města doprava podél průmyslové zóny. Přejedete železniční přejezd a pokračujete až do lesa. Hned na první lesní křižovatce odbočíte vlevo, zaparkujete na parkovišti a pokračujete pěšky po vrstevnici až ke cvičáku.

Tato trasa má o něco bezpečnější přejezd přes trať, ale v zimně také nebývá příliš udržovaná. Do zákazu vjezdu rozhodně nejezděte!

Zelená trasa vede odbočením ze silnice na Volary a Passau v místě kde končí prachatická "přeložka"! Odbočte vlevo na Lázně sv. Markéty a projeďte tuto část obce kaštanovou alejí bez odbočování z hlavní cesty. Jakmile minete poslední dům po levé straně, je před vámi rovinka mlázím po okraji lesa až k lesní odbočce s parkovištěm.

Tento poslední úsek je v zimě opět neudržovaný, ale se zimními pneumatikami sjízdný.

Od parkoviště je zelená trasa společná se žlutou až ke cvičáku. Ovšem jedině pěšky na kole, bruslích, saních a na běžkách.

Vyznačení polohy cvičáku na mapě od Google.    >>>>>>
Označuje ho červená značka se souřadnicemi. Mapa se dá přiblížit, posouvat, zaměnit za satelitní snímek a spustit náhled ve větším okně.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU.

Pro návštěvníky, kteří v Prachaticích ještě nebyli, nabízíme propagační video našeho města.

KONTAKT: Ing. Lea Šveráková, Staré Prachatice 8, 383 01 Prachatice
e-mail: lea.sverakova@seznam.cz
mobil: +420 606 806 504 (volat večer !!!)
Copyright © 2014-2023 ZKO Prachatice
stránky vyrobil - Petr Falek | e-mail: petr.falek@seznam.cz
mobil: +420 602 148 754 | + Viber + WhatsApp
Návrat na obsah