Kudy k nám - ZKO Prachatice

Přejít na obsah

Kudy k nám

Informace
Datum poslední editace této stránky: 16.2.2019

KDE NÁS NAJDETE?

Cvičák ZKO - Prachatice leží jihovýchodním směrem od města při silnici na Český Krumlov, ve svahu pod vrchem Libín (oplocená louka pod lesem).

Na mapě jsou znázorněny tři trasy.  Kliknutím na mapu otevřete větší kopii s vyznačenými trasami v samostatném okně.

Cvičák ZKO - Prachatice leží jihovýchodním směrem od města při silnici na Český Krumlov, ve svahu pod vrchem Libín, u cyklostezky.

klikněte pro další zobrazení

Modrá trasa vede odbočením vpravo ze silnice na Český Krumlov. Je to první odbočka vpravo za průmyslovou zónou. Nyní nově označená jako odbočka z hlavní silnice. Křižovatka je široká a vyasfaltovaná, protože je to zároveň příjezd k novému sběrnému dvoru a kompostárně. Na úrovni vjezdu do tohoto areálu navazuje na asfalt původní kamenitá cesta, kterou pokračujete cca 500 m do kopce, přes železniční přejezd až k lesu! Cvičák leží vlevo od cesty. Zde je možné zaparkovat.


Je to nejrychlejší a dnes jediná cesta, kterou se ke cvičáku dostanete autem, protože zbylé trasy jsou nyní cyklostezky se zákazem vjezdu (označeno).

Jak se na cvičák dostanete v případě NESJÍZDNÉ CESTY:UZAVŘENÉ CESTY:

  • pěšky z prostoru průmyslové zóny - přes louku pod tratí směrem k železničnímu přejezdu (pak modrá trasa)
  • pěšky po cestě od otočky u sběrného dvora (modrá trasa)
  • pěšky z parkoviště cyklostezky u Lázní sv. Markéty (žlutá trasa)

Žlutá trasa vede také ze silnice na Český Krumlov, ale odbočuje blíže u města doprava podél průmyslové zóny. Přejedete železniční přejezd a pokračujete až do lesa. Hned na první lesní křižovatce odbočíte vlevo, zaparkujete na parkovišti a pokračujete pěšky po vrstevnici až ke cvičáku.

Tato trasa má o něco bezpečnější přejezd přes trať, ale v zimně také nebývá příliš udržovaná. Do zákazu vjezdu rozhodně nejezděte!

Zelená trasa vede odbočením ze silnice na Volary a Passau v místě kde končí prachatická "přeložka"! Odbočte vlevo na Lázně sv. Markéty a projeďte tuto část obce kaštanovou alejí bez odbočování z hlavní cesty. Jakmile minete poslední dům po levé straně, je před vámi rovinka mlázím po okraji lesa až k lesní odbočce s parkovištěm.

Tento poslední úsek je v zimě opět neudržovaný, ale se zimními pneumatikami sjízdný.

Od parkoviště je zelená trasa společná se žlutou až ke cvičáku. Ovšem jedině pěšky na kole, bruslích, saních a na běžkách.

Vyznačení polohy cvičáku na mapě od Google.    >>>>>>
Označuje ho červená značka se souřadnicemi. Mapa se dá přiblížit, posouvat, zaměnit za satelitní snímek a spustit náhled ve větším okně.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU.

Pro návštěvníky, kteří v Prachaticích ještě nebyli, nabízíme propagační video našeho města.

Copyright © 2014-2016 ZKO Prachatice
stránky vyrobil - Petr Falek | e-mail - petr.falek@seznam.cz
mobil 02 - 602 148 754 | Skype - falek_petr
Návrat na obsah